Strona Główna  »  Wydarzenia 2012/2013   »   Rozpoczęcie roku szkolnego – 3.09.2012

Rozpoczęcie roku szkolnego – 3.09.2012

1 września to dzień, w którym nikt nigdy nie wie czy się śmiać, czy płakać. Gdy przekraczamy próg szkoły większość z nas ma przed oczami wizję kolejnych dni, tygodni, miesięcy spędzonych przed książkami, w których z roku na rok jest coraz trudniejszy materiał.
Wyzwaniem jest też wstawanie o godz. 6. Rano. Po wakacjach to dla nas środek nocy. Cieszymy się jednak na ponowne spotkanie z przyjaciółmi, dzięki którym pozornie nudna szkoła zmienia się w ulubione miejsce spotkań i co najważniejsze: na powrót w wielki świat nauki oraz do pasjonujących podróży na każdej lekcji.
W tym roku uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego przygotowała klasa 2b. Motywem przewodnim w przypadającym w 2012 Roku Korczaka była historia tego wybitnego człowieka. Zobaczyliśmy prezentację o tym wielkim przyjacielu dzieci oraz krótki film, w którym znakomitego pedagoga wspomina Irena Sendlerowa. Na rozpoczęciu wystąpili: Jędrzej Heczko z klasy 2b (z koncertem na trąbkę) oraz Karolina Machalica z klasy 2b (ze śpiewem).
Miejmy nadzieję, że ten nowy rok szkolny będzie pełen przygód i nowych odkryć. Lekcje dostarczą nam wiedzy, którą będziemy chłonąć z przyjemnością, a nie z przymusu. Pamiętajmy też o tym, co powiedział Johann Wolfgang von Goethe: „Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować.”

Karolina Machalica , 2b