Szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas I – III pt. „Poezja z uśmiechem w wybranych wierszach”

28.11 odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas 1-3. Po raz pierwszy w tym roku został on poprowadzony przez uczniów klas drugich- Nataszę i Juliana. Nowością była także nagroda publiczności, która została przyznana Poli z kl 3 a. Po obradach okazało się, że jury również jej przyznało pierwsze miejsce ex aequo z Tosią z kl 2a. Wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe i wybór nie był łatwy. Miejsce drugie zajęły Jagoda i Sara z klasy 2 b, zaś trzecie miejsce zajęli Filip z klasy 3 a i Estella z klasy 3 b. Przyznano także trzy wyróżnienia: dla Klary i Zosi z kl 1a oraz Maksa z kl 2b. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Czytaj więcej…

Dzień Życzliwości :)

Dzień Życzliwości w Parnasie obchodziliśmy podczas szkolnego konkursu recytatorskiego „Wejdź na Parnas”. Nasi uczniowie dołożyli wszelkich starań by wzruszyć i zachwycić szkolną publiczność.  

Czytaj więcej…

Dzień Narodów

Dzień Narodów zorganizowany z inicjatywy Samorządu Szkolnego i ich opiekuna pana Łukasza Lasockiego udał się! I to jak!! Było pysznie i wesoło, a każdy mógł najeść się do syta:) Jest co wspominać!!

Czytaj więcej…

Uczniowie klas trzecich i ich goście z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego

Klasy trzecie gościły przedstawicieli Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu. Gośćmi były cztery bardzo ciekawe postaci i cudny piesek. Dowiedzieliśmy się, na czym polega praca ludzi oraz zwierząt, wysłuchaliśmy kilku ciekawych historii. Mogliśmy dotknąć, przymierzyć sprzęt, którego używają w pracy, na co dzień. Krótkie podanie łapy przez psa. A na koniec wizyta w służbowym aucie, krótka przejażdżka, sygnały dźwiękowe i świetlne. Bardzo nam się podobało, dziękujemy i zapraszamy ponownie. Klasa 3a i 3b z wychowawczyniami

Czytaj więcej…

Lekcja historii metodą Avatara

Uczniowie klas 8b oraz 8c uczestniczyli w wyjątkowej lekcji historii – warsztat metodą Avatara, którego głównym założeniem jest budzenie empatii historycznej poprzez kreację i wyobraźnię. Bardzo dziękujemy # fundacja dom pokoju

Czytaj więcej…

DREZNO – Galeria Starych Mistrzów

Drezno – podróże kształcą!Dzień spędzony w Zwinger – Galerii Starych Mistrzów był spotkaniem z malarstwem, rzeźbą i architekturą. Byli tacy dla których za mało …może należy tam jeszcze wrócić?

Czytaj więcej…

Pasowanie Pierwszoklasistów

W dniach 17-18 października kolejny rocznik pierwszoklasistów złożył ślubowanie, a tym samym powiększył grono społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Parnas . Życzymy wielu sukcesów.

Czytaj więcej…

mLegitymacja

Od roku szkolnego 2022/2023 nasi uczniowie mają możliwość korzystania z elektronicznej legitymacji szkolnej.Pierwszym krokiem do uzyskania mLegitymacji jest przesłanie na adres mailowy szkoły [email protected] zdjęcia w formacie cyfrowym wykonanego przez fotografa lub za pomocą bezpłatnego generatora zdjęć.Instrukcja obługi generatoraBezpłatny generator zdjęć Po dostarczeniu zdjęcia, w ciągu 7 dni uczeń będzie mógł zgłosić się do sekretariatu szkoły po odbiór kodu QR niezbędnego do aktywacji mLegitymacji na smartfonie. aplikacja do mLegitymacji

Czytaj więcej…

Nowe sprzęty i pomoce dydaktyczne!

Szkoła Podstawowa „Parnas” wydatkowała już ponad 60% przyznanego w ramach Programu „Laboratoria Przyszłości” wsparcia finansowego, które przeznaczono na zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych, służących rozwijaniu umiejętności uczniów.

Czytaj więcej…

Erasmus + w roku szkolnym 2022/2023

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas siódmych będą brali udział w kolejnym projekcie Erasmus+.W ramach nowego programu gościliśmy w naszej szkole nauczycieli z Grecji, Hiszpanii i Chorwacji w celu ustalenia współpracy. Nasi goście są zachwyceni poziomem znajomości języka angielskiego wśród siódmo- i ósmoklasistów, szkołą oraz samym Wrocławiem.Uczniowie podczas wyjazdów zgodnie z tematem „Różnorodność czyni nas unikatowymi” będą tworzyć prezentacje, z uwzględnieniem niepełnosprawności, religii, mniejszości narodowych itd.

Czytaj więcej…

EuroWeek – szkoła liderów

EuroWeek – szkoła liderów 2022, Duszniki Zdrój.EuroWeek to nie tylko „zanurzenie się” w języku angielskim, ćwiczenie umiejętności autoprezentacji, współpracy w grupie czy komunikacji. Uczniowie mieli okazję między innymi wykazać się zdolnościami aktorskimi, reżyserskimi, a także kostiumograficznymi, prezentując przed innymi napisane przez siebie opowiadania. Większość historii osnuta była na motywie zbrodni, zdrady oraz potrzebie bliskości drugiego człowieka. Jakże znane nam wątki z historii dramatu światowego.Klasy ósme mogły też poznać wolontariuszy, którzy przybyli do Polski z daleka: z Turcji, Azerbejdżanu, a nawet Polinezji Francuskiej. Uczniowie wysłuchali ciekawej prezentacji na temat ostatniego z tych krajów oraz podjęli naukę polinezyjskiego tańca.   Taniec polinezyjski

Czytaj więcej…

1 września 2022r. – rozpoczęcie roku szkolnego

Drodzy Uczniowie, szanowni Rodzice,wakacje dobiegają końca.Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023, które odbędzie się 1 września:– 9:00 – klasy I – III– 9:40 – klasy IV – VI– 10:15 – klasy VII – VIII. Do zobaczenia !

Czytaj więcej…

Learn how to learn – podsumowanie międzynarodowego projektu ERASMUS +

Uczniowie naszej szkoły brali aktywny udział w międzynarodowym projekcie ERASMUS +. Learn how to learn Erasmus  + ze szkołami podstawowymi w Grecji I Chorwacji, „Learn how to learn”. W projekcie wzięli udział uczniowie z klas 8. 3 mobilnosci młodzieży w trzech krajach, we wrześniu 2021 w Grecji, w listopadzie 2021 w Chorwacji i w Polsce. Młodzież przygotowywała prezentacje I projekty z fizyki, geografii I j.angielskiego. Pod koniec każdego pobytu przeprowadzali lekcje z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych.   

Czytaj więcej…

"Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek." - Albert Einstein

Napisz do nas