Nagrody dla Laureatów

22 czerwca –  wręczanie nagród naszym wspaniałym Parnasistom, którzy cenią wiedzę i chyba odnaleźli swoje pasje…. Jesteśmy z Was dumni! Uczniowie brali udział w konkursach językowych, matematycznych i przyrodniczych…Nie zabrakło też finalistów i laureatów Zdolnego Ślązaka!

Czytaj więcej…

Aktywny Dzień Dziecka w klasach 1 -3

Dzień Dziecka w Parnasie uczniowie klas 1-3 obchodzili na sportowo. Rywalizowało ze sobą 6 mieszanych między klasami grup. Konkurencji było dużo np. skoki w workach, nalewanie wody woreczkiem do butelki bieg słoni, ubieranie misia i wiele innych. Śmiechu i radości było mnóstwo, a po zabawach lody!!

Czytaj więcej…

Dzień Dziecka wg ósmoklasistów

W zeszłym tygodniu było poważnie i dojrzale….egzaminy ósmoklasisty. A Dzień Dziecka to zasłużony relaks i odrobina szaleństwa. Bardzo dziękujemy #FortPrzygody za przygotowanie kilku godzin dobrej zabawy .

Czytaj więcej…

Dzień dziecka widziany oczami uczniów klasy 3a – wizyta w telewizji ECHO24

Klasa 3a została zaproszona do telewizji Echo 24, aby poznać tajniki telewizji i wypowiedzieć się na temat Dnia Dziecka, swoich marzeń itp. Było to całkiem nowe doświadczenie dla naszych uczniów. Opanowanie tremy w czasie wywiadów okazało się nie lada wyzwaniem. Jeśli zastanawiacie się Państwo co dzieciom podarować to radzimy przede wszystkim dzieci posłuchać, bo świat widziany ich oczami jest zupełnie inny. https://echo24.tv/dzien-dziecka-w-echo24/ https://echo24.tv/swiat-oczami-dzieci-nie-pozwolmy-im…/https://echo24.tv/rozmowa/dzien-dziecka-w-studiu-echo24-2/https://echo24.tv/rozmowa/dzien-dziecka-w-studiu-echo24/

Czytaj więcej…

Uczniowie klas 2 zwiedzają zoo

18 maja klasa 2a i 2b odwiedziły wrocławskie zoo. Dowiedzieliśmy się wiele o sawannie, pustyniach oraz zwierzętach zamieszkujących te piękne i odległe zakątki świata. Zwiedziliśmy również Afrykarium w towarzystwie wspaniałej Pani edukatorki, która znała odpowiedź na wszystkie (czasami bardzo trudne) pytania naszych młodych i ciekawych świata uczniów.  

Czytaj więcej…

Zielona Szkoła – wyjazd klas 1b, 2a i 2b

Klasy 2a, 2b i 1b wróciły z Zielonej Szkoły w Radkowie. Było fantastycznie!!! Wspaniałe i ciekawe zajęcia artystyczne oraz sportowe. Wycieczka do kopalni w Nowej Rudzie, zdobycie Szczelińca, wycieczki piesze, ścianka wspinaczkowa i doskonalenie jazdy rowerem. Dziękujemy bardzo całej kadrze Camp Chris Radków za wspaniałą zabawę

Czytaj więcej…

7d w Muzeum Człowieka

Uczniowie klasy 7d podczas warsztatów w Muzeum Człowieka mogli podziwiać ogólnodostępną ekspozycję kolekcji 140 czaszek ludzkich z Afryki i Australii zgromadzoną przez Hermanna Klaatsch  oraz zbiory powojenne pracowników wrocławskiej antropologii.    

Czytaj więcej…

Z wizytą w ZOO…

Klasy trzecie były na warsztatach w Zoo. W pierwszej części zdobyły wiele informacji na temat drapieżników, a następnie wspaniała pani edukatorka oprowadzała nas po Afrykarium.

Czytaj więcej…

Mindfulness

Uczniowie klas ósmych przygotowują się do egzaminów powtarzając poznane zagadnienia, ale także ucząc się wyciszania myśli, kierowania uwagi w stronę oddechu, zatrzymania w chwili obecnej.W minionym tygodniu kolejna klasa uczestniczyła w warsztatach radzenia sobie ze stresem, które prowadził Mindfulness – Tomasz ŚwitaPan Tomasz opowiadał o tym czym jest mindfulness i jak może pomóc w redukcji stresu, jakie są korzyści z praktykowania uważności oraz w jaki sposób wspierać się w codziennych trudnościach.Serdecznie dziękujemy za wszystkie spotkania i mamy nadzieję, że egzaminy napiszą z uważnością i spokojem.  

Czytaj więcej…

Spektakl „Kolory” w wykonaniu uczniów klas 1-4

11 kwietnia klasy 1-4 miały przyjemność obejrzeć spektakl pt. ” Kolory” w wykonaniu grupy teatralnej prowadzonej przez Anna Tomczak Janusz Tomczak Rewelacja . Warto wspomnieć, że grupa działa od początku tego roku szkolnego. Przedstawienie zostało starannie przygotowane. Aktorzy świetnie odegrali swoje role. Dziękujemy za mile spędzony czas i czekamy na więcej.  

Czytaj więcej…

7b śpieszy z pomocą

30 marca uczniowie klasy 7b byli w Hali Orbita i pomagali jako wolontariusze uchodźcom z Ukrainy.Dziękujemy rodzicom naszych uczniów za pomoc w organizacji wyjścia na wolontariat, a naszym Parnasistom za wspaniałą postawę i zaangażowanie  

Czytaj więcej…

"Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek." - Albert Einstein

Napisz do nas