Rekrutacja do Szkoły Podstawowej Parnas

Trwa rekrutacja do Szkoły Podstawowej Parnas na rok szkolny 2024/2025. Wszystkie dokumenty rekrutacyjne znajdą Państwo poniżej. Po więcej informacji o szkole i rekrutacji zapraszamy do kontaktu z sekretariatem szkoły drogą mailową lub telefoniczną. REGULAMIN REKRUTACJI DO SZKOLY PODSTAWOWEJ na rok szkolny 2024-2025 Podanie o przyjęcie do Szkoły Podstawowej Parnas na rok szkolny 2024-2025 Zniżki obowiązujące w roku szkolnym 2024-25

Czytaj więcej…

Dzień Otwartych Drzwi w Parnasie

Dzień Otwartych Drzwi w Naszej Szkole coraz bliżej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych Kandydatów do klas 4-6 wraz z Rodzicami do Parnasu już w najbliższą środę, 10 kwietnia, 2024r. od godziny 16:00.

Czytaj więcej…

DNI OTWARTE WE WROCŁAWSKICH LICEACH PUBLICZNYCH

Drodzy ósmoklasiści,  kwiecień jest zwyczajowo miesiącem Dni Drzwi Otwartych we wrocławskich szkołach ponadpodstawowych. Zebraliśmy dla was informacje, o tym, kiedy odbywają się takie wydarzenia w poszczególnych liceach publicznych we Wrocławiu.  Znajdziecie je tu: DNI OTWARTE LO Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą Liceum TEB Edukacja we Wrocławiu, którą znajdziecie tu: https://www.liceum.teb.pl/miasta/wroclaw/  

Czytaj więcej…

Konkurs literacki „Zawód godny podziwu”

W naszej szkole zainteresowaniem cieszą się również konkursy, które pozwalają poznać opinie dzieci i młodzieży na temat zawodów wykonywanych przez dorosłych – jednym z nich jest konkurs „Zawód godny podziwu” organizowany przez portal praca.pl. Mamy w nim nasze reprezentantki Trzymamy kciuki!

Czytaj więcej…

Webinary powtórkowe dla ósmoklasistów

Zapraszamy ósmoklasistów do udziału w bezpłatnych webinarach powtórkowych przed egzaminem ósmoklasisty.  JĘZYK ANGIELKSKI – poniedziałki, godzina 18:00 JĘZYK POLSKI – środy, godzina 18:00 MATEMATYKA – czwartki, godzina 18:00 Start – 18 marca 2024 zapisy i szczegółowe informacje – https://technikum.pl/powtorki/  

Czytaj więcej…

Z wizytą u Prezydenta Wrocławia

Klasy 3a, 3b i 2a były dziś na spotkaniu z Prezydentem Wrocławia p. Jackiem Sutrykiem oraz jego kotem Wrockiem.Były opowieści o zwierzętach i o naszym mieście. Pan Prezydent odpowiadał też na pytania uczniów. Później mogliśmy zobaczyć salę obrad Rady Miejskiej. To była bardzo ciekawa wycieczka.

Czytaj więcej…

Tydzień szkocki w Parnasie

Nauka języka obcego to nie tylko słówka i zasady gramatyki. To również nauka o historii i kulturze krajów, w których dany język obowiązuje. W tym tygodniu w Parnasie królowała szkocka krata. Czy wiecie czym jest huggis? Czy Szkoci rzeczywiście są skąpi, czy to tylko stereotyp? Czy zrozumiecie szkocki akcent? Na te i inne pytania dotyczące Szkocji nasi uczniowie znają już odpowiedzi. Każda grupa językowa przygotowała wiele informacji na temat Szkocji – jej kultury, kuchni i języka. W piątek podczas finału tygodnia szkockiego można było spróbować szkockiej kuchni, wziąć udział w quizach przygotowanych przez naszych uczniów, a na korytarzu spotkać słynną Nessie z Loch Ness.

Czytaj więcej…

Kolejne sukcesy naszych uczniów

Z przyjemnością informujemy, że Krzysztof Suligowski i Tomasz Strawski z klasy 8c zakwalifikowali się do trzeciego etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów. Chłopcom życzymy dalszych sukcesów. Szczegóły konkursu można sprawdzić tu: https://omj.edu.pl/  

Czytaj więcej…

Dwa ciekawe konkursy powracają do szkół podstawowych

Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do udziału w dwóch konkursach, które po kilku latach wracają do wrocławskich szkół: MATEMATYKA I EKONOMIA Konkurs wiedzy z zakresu matematyki i ekonomii organizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny i DODN w dwóch kategoriach wiekowych – klasy IV-VI i VII-VIII. Konkurs znajduje się na liście konkursów kuratoryjnych (czyli można uzyskać dodatkowe punkty rekrutacyjne podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych). Wszelkie informacje na temat konkursu znajdziecie tu: https://dodn.dolnyslask.pl/konkursy/mie/ Zapisy do 08.02.2024 u swojego nauczyciela matematyki – pamiętajcie o przyniesieniu podpisanej przez rodziców zgody, którą można wydrukować stąd: https://dodn.dolnyslask.pl/konkursy/mie/dokumenty/ I etap szkolny odbędzie się 15.02.2024, kolejne dwa etapy 13.03.2024 i 17.04.2024. KONKURS O LAUR HUGONA Jest to konkurs interdyscyplinarny, w którym znajdziemy zagadnienia z matematyki, informatyki, języka polskiego i języka angielskiego. Jest…

Czytaj więcej…

Parnasiści charytatywnie

Warto rozejrzeć się wokół uważnie, czy nie ma blisko nas kogoś, kto potrzebuje naszej pomocy, wsparcia i uważności. Grudzień upłynął w Parnasie pod znakiem prezentów, które nasi uczniowie, ich rodzice oraz przyjaciele szkoły zrobili dla tych, którzy ich bardzo potrzebują. Efektem zbiórek żywności, kiermaszów ciast, kawiarenki, aukcji przepięknych wieńców oraz różnych ciekawych fantów było przygotowanie paczek dla następujących organizacji: Szlachetna Paczka – pomoc rzeczowa dla potrzebującej rodziny w postaci ubrań, żywności, kosmetyków, chemii gospodarczej i przedmiotów codziennego użytku Schronisko św. Brata Alberta dla Bezdomnych Kobiet we Wrocławiu – paczki mikołajkowe oraz fundusze  Ogrzewalnia św. Brata Alberta dla Osób Bezdomnych – paczki świąteczne z kosmetykami, odzieżą i produktami spożywczymi Bardzo dziękujemy całej społeczności za zaangażowanie w przygotowanie paczek i przekazanie fantów…

Czytaj więcej…

Z wizytą u Pana Tadeusza

9 stycznia klasa 8c odwiedziła Muzeum Pana Tadeusza. Uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej, utrwalając w ten sposób wiadomości o omawianej niedawno epopei narodowej. Ósmoklasiści omówili elementy składające się na pełny tytuł książki, usystematyzowali swoją wiedzę o szlachcie jako bohaterze zbiorowym, świecie przedstawionym oraz głównych wątkach utworu. Nie lada wyzwaniem było przygotowanie stołu dla Sędziego – uczniowie nakryli do posiłku, proponując Soplicy mięso, zupę, kluski, a także ryby, kawę i ciepłą herbatę. Na koniec mieliśmy okazję obejrzeć rękopis “Pana Tadeusza”, który jest najcenniejszym eksponatem Ossolineum.

Czytaj więcej…

Lektury to nudy? Na pewno nie u nas :)

18 grudnia wraz klasami czwartymi, piątymi i szóstymi przenieśliśmy do Narnii, niezwykłej krainy z książki C. S. Lewisa „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”. Uczestnicy wzięli udział w turnieju wiedzy o lekturze, połączonym z prezentacją bohaterów. Czwartoklasiści przygotowali wspaniałe kostiumy, sprawiając, że wszystkim udzieliła się magia baśniowej krainy. Poprowadzili turniej dla starszych kolegów i zorganizowali kiermasz słodkości z Narnii. To był udany dzień – zobaczcie sami.

Czytaj więcej…

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

    Szkoła Podstawowa Parnas od kwietnia 2023 roku bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Dzięki pozyskanym funduszom poszerzyliśmy nasz księgozbiór o około 300 nowych pozycji, w tym ebooki, oraz doposażyliśmy naszą szkolną bibliotekę w nowe regały na książki, wygodne pufy do siedzenia i lampy.

Czytaj więcej…

Wizyta w Bibliotece Austriackiej w Opolu

W listopadzie uczniowie grupy języka niemieckiego klas 7 i 8 odwiedzili Bibliotekę Austriacką w Opolu. Mieli okazję uczestniczyć w prelekcji o zwyczajach świątecznych krajów niemieckojęzycznych. Obejrzeli również zbiory Muzeum Śląska Opolskiego oraz Kamienicę czynszową prezentującą pięć mieszkań – każde w innym stylu, który obowiązywał w latach 1890 – 1965.

Czytaj więcej…

Szkoła Parnas uzyskała dofinansowanie

“Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – powiedziała kiedyś Wisława Szymborska. Taką myśl staramy się także przekazywać naszym uczniom. Dlatego jesteśmy szczęśliwi, że teraz będziemy mogli to zrobić skuteczniej.

Czytaj więcej…

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Z radością informujemy wszystkich, a szczególnie „mole książkowe”, że w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 otrzymaliśmy fundusze na doposażenie biblioteki szkolnej, a także na zakup nowych książek. Pojawią się m.in. ulubione przez uczniów worki sako, nowe, dodatkowe regały, lampy, a przede wszystkim wiele książek.

Czytaj więcej…

Europejski Konkurs Statystyczny

Drodzy Przyjaciele Parnasu,Bardzo dziękujemy za głosy oddane w ankiecie – było ich aż 1270 !!!Od dziś możecie oglądać efekt pracy finałowej Alicji, Poliny i Krzysia – drużyny Parnas_2.Od dziś do 1.05.2023 trwa głosowanie na stronie : https://rejestracja.stat.gov.pl/Glosow…/Konkurs/KategoriaBKażdy Wasz głos przybliża naszych uczniów do awansu do europejskiego finału #EuropejskiegoKonkursuStatystycznego #EKS.

Czytaj więcej…

"Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek." - Albert Einstein

Napisz do nas