Strona Główna  »  Wydarzenia 2010/2011   »   Podsumowanie projektu „Wielokulturowy Wrocław”

Podsumowanie projektu „Wielokulturowy Wrocław”

W środę 16 marca odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Wielokulturowy Wrocław”.
Impreza rozpoczęła się o 9 rano w auli. Gościem specjalnym był p. Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocławia oraz autor wielu publikacji na temat stolicy Dolnego Śląska. Jego wykład na temat związków Wrocławia z różnymi kulturami i narodowościami stał się niezwykłą lekcja historii. 
Następnie uczniowie zwiedzali poszczególne klasy. Każda była prezentacją innej kultury. Klasa 1a mówiła o mniejszości niemieckiej, 1b o Romach, klasy 2a i 2b o kulturze judaistycznej. 3a odkryła przed nami piękno prawosławia, 3b prezentowała mniejszość polską w Breslau przed II wojna światową, a liceum wprowadziło w klimat kultury lwowskiej.
W każdej klasie były odpowiednie dekoracje, rekwizyty, muzyka a nawet tradycyjne potrawy. Całości dopełniały prezentacje multimedialne. W tym dni ukazał się specjalny numer „Agrafki” poświęcony wielokulturowości Wrocławia. Można w nim przeczytać m.in. wywiad z Bente Kahan , norweską piosenkarka i aktorka żydowskiego pochodzenia, związaną z Wrocławiem czy księdzem Aleksandrem Konachowiczem, proboszczem prawosławnej parafii we Wrocławiu.
Na zakończenie odbyło się głosowanie na najciekawsza prezentację. Wygrała klasa 2b.