Strona Główna  »  Wydarzenia 2010/2011   »   Pierwsze miejsce w konkursie „Coolturalnie przez świat”

Pierwsze miejsce w konkursie „Coolturalnie przez świat”

Serdecznie gratulujemy Krzysztofowi Sczęśniakowi z klasy 2a oraz Miłoszowi Staniszewskiemu z klasy 3a, którzy zdobyli pierwsze miejsce w konkursie „Coolturalnie przez świat” zorganizowanym przez wrocławską fundację Freya przy współudziale firmy Empik oraz pod honorowym patronatem Konsulatu Generalnego USA w Krakowie.
Konkurs odbył się dnia 4 marca we wrocławskim Empiku. Uczniowie dwunastu dolnośląskich szkół gimnazjalnych zmagali się z pytaniami dotyczącymi historii, geografii oraz kultury Stanów Zjednoczonych, a nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury , w skład którego wchodził sam Konsul Stanów Zjednoczonych !
Za naszych gimnazjalistów kciuki trzymały Nikola Kowalska oraz Matylda Kwiatkowska, które wspomogły chłopców od strony plastycznej konkursu. Na widowni nie brakowało elementów amerykańskich – i nie ujmując wiedzy naszym zawodnikom – szczęście na pewno przyniosły amerykańskie paznokcie Matyldy ! 
Zwycięzcom gratulujemy oraz zapraszamy na stronę Wrocławskiej Fundacji Edukacji Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej Freya : www.freya.org.pl