Strona Główna  »  Wydarzenia 2010/2011   »   Dzień Otwartych Drzwi w „Parnasie”

Dzień Otwartych Drzwi w „Parnasie”

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Zaprosiliśmy Szóstoklasistów i ich Rodziców, aby zobaczyli naszą szkołę, porozmawiali z nauczycielami, uczniami i dyrekcją gimnazjum. W programie zaproponowaliśmy wysłuchanie i zobaczenie elementów prezentacji szkolnego projektu edukacyjnego „Wrocław wielokulturowy”, udział w warsztatach artystycznych, pokazy z fizyki, gry logiczne i zabawy matematyczne, zajęcia z informatyki i multimedialne ćwiczenia z j. niemieckiego dla początkujących. Goście mogli zobaczyć pokaz tańca i sztuk walki przygotowane przez naszych uczniów podczas zajęć wychowania fizycznego. Uczniowie klas szóstych zostali zachęceni do wzięcia udziału w konkursach językowych. Dla laureatów konkursu z języka angielskiego i niemieckiego przygotowano bony edukacyjne zwalniające z połowy czesnego. Gratulujemy zwycięzcom. 

Tłumy, jakie pojawiły się w naszej szkole podczas Drzwi Otwartych, bardzo nas ucieszyły, ale też zaskoczyły. Było gwarno, ciasno i wesoło. Mamy nadzieję, że każdy uzyskał wyczerpujące informacje, a niepewni zostali zachęceni i przekonani do rozpoczęcia nauki w „Parnasie”.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za trud włożony w przygotowanie atrakcyjnych zajęć dla naszych gości.