Strona Główna  »  Wydarzenia 2014/2015   »   Warsztaty dziennikarskie

Warsztaty dziennikarskie

Agrafka wpina się do Gazety Wrocławskiej
Co kryje się pod tym tajemniczym tytułem? Czyżby redakcja Gazety Wrocławskiej zdecydowała się spinać kolejne numery Agrafkami? Czy ktoś zrobił głupi żart i spiął wszystkie kable w biurze agrafkami? NIC PODOBNEGO! To nasi redaktorzy z Agrafki wybrali się na ul. Św. Antoniego! Do nowej siedziby redakcji „Gazety Wrocławskiej”.
Przed wejściem do redakcji zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcia z naszymi starszymi kolegami z Liceum Olimp i ich opiekunką : panią Małgorzatą Sygit. Po wejściu do siedziby redakcji najpierw zapoznaliśmy się z rozkładem redakcji, jej działami. Wysłuchaliśmy wykładu zastępcy redaktora naczelnego: Krzysztofa Bestera na temat organizacji pracy gazety i zadań poszczególnych jej członków.
Po krótkim wykładzie mieliśmy czas na poczytanie DARMOWYCH gazet, które dostaliśmy w sekretariacie gazety. Robiliśmy także sesje zdjęciowe na terenie całego biura. Później przyszedł czas na wykład techniczny: o składzie, redagowaniu gazet.
W pokoju przeznaczonym na kolegia redakcyjne zastępca redaktora naczelnego zapoznał nas z informacjami o tym, jak składa się gazetę, co to są makiety i zaznajomił nas z wygodnym, aczkolwiek trudnym do opanowania , programem do tworzenia gazet :Millenium Editor.
Zespół redaktorów z naszej gazetki szkolnej czekał na tę wizytę. Jak widać- słusznie! Zrobiliśmy super zdjęcia. Dowiedzieliśmy się wielu ważnych i przydatnych informacji, dzięki którym nasza AGRAFKA BĘDZIE JESZCZE LEPSZA!

Jakub Piotrowicz kl. 1a