Strona Główna  »  Wydarzenia 2013/2014   »   Życie i działalnośc Jana Karskiego

Życie i działalnośc Jana Karskiego

W dniu 7 kwietnia 2014 roku grupa wybranych uczniów naszego gimnazjum pod opieką pani Magdy Krzysiak uczestniczyła w anglojęzycznym wykładzie profesora Theodora Bartona, stypendysty Fundacji Fulbrighta, na temat życia i działalności Jana Karskiego. Odbywał się on we wrocławskim American Corner w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego.
Chociaż słowo wykład może przywodzić na myśl perspektywę skrajnego znużenia i opadających leniwie powiek, spędziliśmy niezwykle ciekawe półtorej godziny. Mieliśmy okazję nie tylko poznać historię tego wyjątkowego bohatera II Wojny Światowej, ale także posłuchać amerykańskiej angielszczyzny w wydaniu ojczystym. Po prezentacji mogliśmy zadawać naszemu zagranicznemu gościowi również pytania (oczywiście, w języku angielskim) – zarówno na temat Karskiego, jak i życia, a także studiowania w USA. Profesor Barton odpowiadał na nie wyczerpująco, udzielając nam bardzo rzetelnych informacji – zwłaszcza w kwestii planowania naszej przyszłości pod kierunkiem jednej z amerykańskich uczelni.
W tym tygodniu w American Corner, oprócz wykładu, zaplanowany jest cały cykl programów dotyczących Jana Karskiego oraz II Wojny Światowej z okazji 100 rocznicy urodzin legendarnego kuriera, a także Roku Jana Karskiego.

Kaja Folga, kl. I B

Wicej na facebook.com

[Not a valid template]
'%title', 'prev_text' => '' . '%title', ) ); ?>