Strona Główna  »  Wydarzenia 2012/2013   »   Dolnośląski Festiwal Nauki – język niemiecki

Dolnośląski Festiwal Nauki – język niemiecki

25 września zaawansowana grupa języka niemieckiego z klasy trzeciej wybrała się pod opieką pani Julity Żak na warsztaty językowe, które odbyły się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
O godz.8.30. rozpoczęły się pierwsze zajęcia prowadzone przez jedną z wykładowczyń Politechniki Wrocławskiej. Temat zajęć brzmiał: „Willkommen in Berlin”, a dokładniej zwiedzanie Berlina autobusem nr 100. Dzięki temu poznaliśmy wszystkie ciekawe obiekty znajdujące się na trasie przejazdu autobusy. Wśród tych zabytków są m.in. Staatsoper, Schloss Bellevue czy Reichstag. Po przeczytaniu tekstu i wykonaniu zadań oglądnęliśmy krótki film przedstawiający podróż linią autobusową nr 100. Na koniec zajęć zorganizowano quiz krajoznawczy ( pytania dotyczyły głównie warsztatów o Berlinie).
O 10.30. rozpoczęły się kolejne zajęcia pt. „Kulinarische Reise durch deutschsprachige Länder” na których poznaliśmy tradycyjne potrawy z krajów niemieckojęzycznych. Czytaliśmy również tekst o historii powstania kawiarni wiedeńskich: „Die Wiener Kaffehäuser” . Opisano w nim różne rodzaje kaw podawanych w kawiarniach oraz przedstawiono formy spędzania w kawiarniach czasu wolnego. Z tekstu mogliśmy również dowiedzieć się, jakie zasady panowały w kawiarniach w XIX wieku. Następnie rozwiązaliśmy zadania dotyczące tekstu i wzięliśmy udział w krótkim quizie. Nagrodami były oczywiście słodycze.
Zajęcia zakończyły się o 11.30. Po podziękowaniu wykładowcom za przeprowadzone zajęcia, udaliśmy się do wyjścia bogatsi o nową wiedzę.

Tymoteusz Seredyński, klasa 3b