Strona Główna  »  Wydarzenia 2011/2012   »   Śmiech Zielonej Gęsi, czyli konkurs na dżingiel

Śmiech Zielonej Gęsi, czyli konkurs na dżingiel

Po dwóch lekcjach, które ciągnęły się niemiłosiernie, my, uczniowe artystycznej 2b pod czujną opieką pani Doroty Szemro-Aleksandrowicz udaliśmy się do wrocławskiego Multicentrum 2 na zajęcia plastyczne i muzyczne. Warsztaty prowadzone były z okazji jubileuszowej dziesiątej edycji Festiwalu Teatrów Szkolnych „Zielona Gęś”. Naszym zadaniem było stworzenie dżingla , który zapowiadałby bohaterkę całego zamieszania – Zieloną Gęś. 

Pan Mateusz Ryczek, wrocławski kompozytor, którego powołaniem jest praca z dziećmi, zapoznał nas z tajnikami programu montażowego CUBASE. Nagrywaliśmy siebie, odgłosy wydawane przez różne narzędzia, przedmioty i słowa: „Zielona Gęś” wypowiedziane z różnymi emocjami, w różnych tonacjach… A następnie nakładaliśmy na siebie te dźwięki i tak oto powstawały nasze mini-kompozycje. 
Oczywiście, nie można było korzystać z gotowców, ale nie martwiliśmy się tym specjalnie, ponieważ nasze pomysły było o niebo lepsze. Łącznie powstały cztery ciekawe pliki muzyczne. Zielona Gęś miała zadzwonić do laureatów podczas Gali Festiwalu, która odbyła się czwartego czerwca w Teatrze Lalek. I tak dodzwoniła się do chłopców z podstawówki oraz do… No właśnie, nie dodzwoniła się do innych laureatek, którymi okazały się uczennice 2b: Maja Golemiec, Hanna Stencel, Agnieszka Wolf i Ewelina Zub, ponieważ nasze telefony komórkowe zostały w gardorobie. Po ogłoszeniu werdyktu uradowane zwycięstwem poszłyśmy odebrać nagrodę , a z głośników popłynęła stworzona przez nas muzyka – nagrany śmiech, który jest moim atrybutem, odgłosy gęsi i tajemnicze słowa ” Zielona Gęś”.

Agnieszka Wolf

Zapraszamy do wysłuchania naszej kompozycji!