Zajęcia odbywają się w grupach na trzech poziomach : podstawowym, średniozaawansowanym i zaawansowanym. Uczniowie przypisani są do odpowiedniej grupy po przeprowadzonym teście kwalifikacyjnym oraz rozmowie kwalifikacyjnej. Podręczniki z którymi pracujemy są rekomendowane dla gimnazjum i umożliwiają uczniom jak najlepsze przygotowanie do testu końcowego w klasie trzeciej. Prace z podręcznikiem wspomagane są zajęciami z wykorzystaniem zestawu multimedialnego . Każda grupa ma 4 godziny lekcyjne języka niemieckiego w tygodniu.
Ponadto uczniowie biorą udział w :
– zajęciach z języka niemieckiego w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki,
– warsztatach językowych i edukacyjnych w Austriackim Instytucie we Wrocławiu,
– konkursach: zDolny Ślązak Gimnazjalista – język niemiecki, Ogólnopolska Olimpiada z Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów, Konkurs Germanistyczny organizowany przez Instytut Filologii Germańskiej, konkursy organizowane przez Instytut Austriacki, szkolny konkurs translatorski, szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych
– wycieczkach kulturoznawczych i dydaktycznych do miast niemieckiego obszaru językowego: wycieczka dydaktyczna dla kl. II do Görlitz, wyjazd na jarmark bożonarodzeniowy do Drezna, wycieczka rekreacyjna na Tropikalną Wyspę (Tropical Island pod Berlinem)
– projekcjach Tygodnia Kina Niemieckiego
– przygotowaniach samodzielnych prezentacji multimedialnych w języku niemieckim
– Zespół germanistów również organizuje konkurs dla szóstoklasistów „Kenne deine Nachbarn!”
Wybrane prezentacje uczniów (format ppsx):
Meine Haustiere
Mein Tier
Sachsen
Brandenburg
Szwajcaria
Nordrhein-Westfalen




