Strona Główna  »  Bez kategorii   »   Dwa ciekawe konkursy powracają do szkół podstawowych

Dwa ciekawe konkursy powracają do szkół podstawowych

Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do udziału w dwóch konkursach, które po kilku latach wracają do wrocławskich szkół:

MATEMATYKA I EKONOMIA

Konkurs wiedzy z zakresu matematyki i ekonomii organizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny i DODN w dwóch kategoriach wiekowych – klasy IV-VI i VII-VIII. Konkurs znajduje się na liście konkursów kuratoryjnych (czyli można uzyskać dodatkowe punkty rekrutacyjne podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych).

Wszelkie informacje na temat konkursu znajdziecie tu: https://dodn.dolnyslask.pl/konkursy/mie/

Zapisy do 08.02.2024 u swojego nauczyciela matematyki – pamiętajcie o przyniesieniu podpisanej przez rodziców zgody, którą można wydrukować stąd: https://dodn.dolnyslask.pl/konkursy/mie/dokumenty/

I etap szkolny odbędzie się 15.02.2024, kolejne dwa etapy 13.03.2024 i 17.04.2024.

KONKURS O LAUR HUGONA

Jest to konkurs interdyscyplinarny, w którym znajdziemy zagadnienia z matematyki, informatyki, języka polskiego i języka angielskiego. Jest on ukłonem w stronę wybitnego matematyka Hugona Steinhausa. Jest przeznaczony dla uczniów klas VII i VIII. W konkursie biorą udział trzyosobowe drużyny.

Zapisy do 09.02.2024 w sekretariacie poprzez przyniesienie zgody podpisanej przez rodziców, którą można pobrać stąd: Laur_Hugona_2024_regulamin. I etap szkolny odbędzie się w dniu 23.02.2024 w godzinach 13:00-15:00.

Informacje na temat konkursu można znaleźć tu: http://www.matematyka.wroc.pl/konkursyinterdyscyplinarne/ii-mi%C4%99dzygimnazjalny-interdyscyplinarny-konkurs-o-laur-hugona

Konkurs znajduje się na liście konkursów kuratoryjnych (czyli można uzyskać dodatkowe punkty rekrutacyjne podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych).

Zapraszamy do udziału 🙂

'%title', 'prev_text' => '' . '%title', ) ); ?>