Strona Główna  »  Bez kategorii   »   „Szalona dama” – praca Zosi, laureatki konkursu „Piernikowa chata”

„Szalona dama” – praca Zosi, laureatki konkursu „Piernikowa chata”

Drodzy miłośnicy baśni!

Czekając na realizację Gali Piernikowej Chaty publikujemy wybrane przez jury opowieści napisane przez dzieci na nasz baśniowy konkurs. Regulamin konkursu zakłada, że w prezentacji na scenie opowieści te nie mogą być ani recytowane na pamięć, ani czytane. Podczas Gali usłyszymy opowieści stworzone na kanwie własnych tekstów autorów/ uczestników konkursu. Jest więc okazja poznać literackie pierwowzory! 

XIII Piernikowa Chata to także czas naszej współpracy z Muzeum Miejskim we Wrocławiu, bo zaproponowaliśmy dzieciom w tym roku inspiracje rodem ze świata unikatowych przedmiotów, które spotkać można we wrocławskim Pałacu Królewskim. Do każdego z tematów konkursu przyporządkowaliśmy jeden muzealny obiekt, który musiał w jakiś sposób być obecny w konkursowych tekstach. Ikony tych obiektów dołączyliśmy do publikowanych opowieści ;-).

Wśród najlepszych prac możecie też przeczytać pracę Zosi Filus z klasy 4b pt. „Szalona dama”. Dodajmy, że Zosia jest najmłodszą laureatką konkursu. Gorąco zachęcamy do lektury.

Dodajmy , że Zosia jest najmłodszą laureatką konkursu. Gorąco zachęcamy do lektury:)
https://www.swiatowid.net.pl/…/447-piernikowa-chata-basnio