Strona Główna  »  Wydarzenia 2014/2015   »   Wieczór wigilijny

Wieczór wigilijny

Wczoraj w Parnasie…
Kolejny, tradycyjny wieczór wigilijny odbył się w naszej szkole…
Każda z klas przygotowała inscenizację do wylosowanych utworów o tematyce świątecznej, począwszy od utworu „Jest taki dzień” Czerwonych Gitar, następnie piosenka Beaty Rybotyckiej „Całą noc padał śnieg”, piosenka „Karp Story” Programu Trzeciego Polskiego Radia z 2013 roku, cudowna „Kolęda dla nieobecnych” Zbigniewa Preisnera i Beaty Rybotyckiej, a skończywszy na „Kolędzie dla Piotra” Zbigniewa Preisnera.
Jak zawsze była to okazja do pokazania talentów muzycznych, a jest ich wiele wśród naszych uczniów. Jak się okazało przebojem tego wieczoru była niemiecka piosenka wykonana przez Michalinę Święcką.
Rozdane zostały nagrody i wyróżnienia w konkursie „Pierniki jak marzenia” oraz w konkursie „Pan Chopin”.
Było pięknie, uroczyście, wesoło, a nawet groźnie – 3b wznieciła „pożar”.
Pani dyrektor podziękowała wszystkim za przyłączenie się do akcji „Szlachetna paczka”, przeczytała fragment relacji wolontariusza opiekującego się rodziną, dla której Parnas przygotował paczkę. Był to moment, w którym nie jednemu z nas zakręciła się łezka w oku.
Jak co roku tłumnie przybyli absolwenci naszej szkoły.
Piękną dekorację przygotowali uczniowie pod czujnym okiem pani Iwony, która wraz z klasą 2b przygotowała całą uroczystość.