Strona Główna  »  Wydarzenia 2015/2016   »   Görlitz

Görlitz

01.10 klasy 3-cie wyjechały do Görlitz z naszymi germanistami. Celem wyjazdu była praktyczna nauka języka, wykorzystanie zdobytych umiejętności komunikowania się w języku naszych sąsiadów.
Po przyjeździe na miejsce dostaliśmy bardzo ciekawe karty pracy z poleceniami zebrania informacji o mieście, ofercie biur podróży, upodobaniach mieszkańców. Wypełnialiśmy nasze zadania, chodząc po rynku, zwiedzając piękne zabytki miasta. Do uzyskania odpowiedzi na niektóre pytania nie wystarczały informacje umieszczone na tabliczkach przy budynkach. Musieliśmy pytać i prosić o pomoc napotkane osoby. Spotkaliśmy się z miłym i ciepłym przyjęciem mieszkańców Görlitz. Chętnie odpowiadali na niecodzienne pytania, np.: „Co najbardziej lubią jeść mieszkańcy miasta?”.
Chętnie pojechałabym tam jeszcze raz, chociażby po to, żeby znów porozmawiać z mieszkańcami. Myślę, że wyjazd podobał się nie tylko mnie, ale też innym trzecioklasistom i z wielką radością przyjęlibyśmy propozycję wyjazdu na podobną wycieczkę do kolejnego niemieckiego miasta. Okazało się, że nasze stereotypowe wyobrażenia o naszych zachodnich sąsiadach trzeba puścić w niepamięć.
                                                                                                     Marcelina Kozdra 3a