Strona Główna  »  Wydarzenia 2014/2015   »   72.rocznica powstania w getcie

72.rocznica powstania w getcie

Za nami obchody kolejnej rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, upamiętnili tę rocznicę, biorąc udział w akcji Żonkil. W tym roku do obchodów tej rocznicy włączyła się też grupa uczniów klasy 2a, realizująca projekt edukacyjny „Śladami kultury żydowskiej we Wrocławiu”. Z tej okazji przygotowali wystawę zdjęć „Wrocławskie judaica”. Piękne fotografie zostały wykonane gównie na cmentarzu żydowskim przy ul. Ślężnej oraz na ul. Włodkowica. Redakcja naszej gazetki szkolnej poświęciła cały numer kulturze żydowskiej, jej wpływie na rozwój naszego miasta. Ciekawe teksty powstały po spotkaniu z Przewodniczącym Gminy Wyznaniowej Żydowskiej o odmienności kultury żydowskiej i jej ważnej roli, jaką odegrała ta społeczność w historii naszego kraju i miasta.

[Not a valid template]
'%title', 'prev_text' => '' . '%title', ) ); ?>