Strona Główna  »  Wydarzenia 2014/2015   »   Dni Otwarte w Parnasie

Dni Otwarte w Parnasie

DNI OTWARTE W OCZACH NASZYCH GOŚCI

W KAWIARNIANEJ ATMOSFERZE
Podczas Dni Otwartych szczególny klimat panował w sali 207, w której zorganizowano szkolną kawiarenkę. W klimacie lat 50-tych było też czuć luźniejszą atmosferę: nauczyciele i uczniowie (wspaniale przebrani w klimacie z czasów Marilyn Monroe) chętnie opowiadali o szkole, panujących tu zwyczajach, organizowanych akcjach (np. wolontariatu). A tego wszystkiego można było się dowiedzieć, jedząc pyszne babeczki z lukrem, pączki, domowe ciasta. Każdy mógł zaszyć się przy stoliku i w scenerii rodem sprzed półwiecza (stare radio, balony , plakaty i przebrani uczniowie) wsłuchać się w opinie na temat szkoły (pozytywne)
Ola Sośnierz , SP w Marcinkowicach

CHŁOPAKI W RAJTUZACH JAKO TANCERKI DEGAS
Dniom Otwartym w gimnazjum Parnas towarzyszyły liczne imprezy towarzyszące. Odbył się np. niezwykle interesujący występ artystyczny mający przybliżyć sytuację z obrazu francuskiego malarza Degas pt. „Tancerki”. Najpierw nauczycielka przedmiotów artystycznych: pani Iwona Morawska-Kuchno zapowiedziała występ, po czym przez scenę przemknęli ubrani na czarno (czarne rajstopy i spódnice) chłopcy (Parnasiści z kl.2a), wcielający się w rolę tancerek z obrazu. Po ich „występie” uczennice z kl.2a przedstawiły krótko sylwetkę malarza. Dowiedzieliśmy się np. , że miał problemy ze wzrokiem, interesował się baletem i jazdą konną. Taka lekcja plastyki jest na pewno niestandardowa i na długo zapadnie gościom w pamięć.
Paulina Dietrich, Szkoła Muzyczna im. K. Szymanowskiego

O PRZEMIJANIU PRAWIE WSZYSTKO
W trakcie Dni Otwartych w niemal w każdej sali odbywały się prelekcje, pokazy, wykłady. W sali 219 można było np. zapoznać się z ciekawą prezentacją biologiczną „Wielkie wymieranie w historii Ziemi” .Uczniowie w zwięzły sposób opowiadali o teoriach dotyczących powstania życia na Ziemi . Mowa tez była o wszelkich hipotezach naukowych dotyczących powstania życia : od starożytności (Grecja), po nowożytne. Przedstawiono np. ideę eksperymentu Millera, który próbował dowieść, że życie można_ stworzyć. Na koniec goście mogli wziąć udział w quizie , w którym do wygrania były: słodycze:Zdecydowanie warto było odwiedzić tego dnia salę 219:|)
Maksymilian Drabik, Prywatna Szkoła |Podstawowa „Sigma”

KRAINA JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Podczas Dni Otwartych trafiłam do Sali 212: tu królował język angielski i. Można tu było m.in. zobaczyć prezentację multimedialną „Zabawy z językiem angielskim”. W sali uczniowie gimnazjum zapraszali gości do udziału w różnych zabawach, quizach słownych w języku angielskim, do zagrania w gry planszowe itp. Jedną z ciekawszych atrakcji było stoisko z flagami krajów anglojęzycznych oraz stoisko oferujące rozwiązywanie quizu o św. Patryku-patronie Irlandii. Gorąco zachęcam do udziału w kolejnych Dniach Otwartych: 2o maja 2015 lub_. Za rok:
Maja Wudarzeska, SP nr 85 we Wrocławiu

OD REDAKCJI: dziękujemy uczniom, którzy po szybkim przeszkoleniu dziennikarskim w sali 112 (pod okiem pani Joanny Zimnowody) wcielili się w rolę naszych redaktorów i przygotowali relacje z niektórych imprez odbywających się podczas Dni Otwartych w gimnazjum Parnas. Oczywiście takich ważnych zdarzeń było znacznie więcej, np. pokazy z robotyki w Sali 113 (pod okiem pana Dominika Chojnackiego), prezentacje językowe w sali 109 (język hiszpański, francuski i rosyjski), zabawy na platformie z językiem niemieckim (w sali 112), pokazy chemiczne w sali 208 (pod okiem pani Iwony Śmiałek), gry i zabawy matematyczne w sali 210 (pod okiem pani Anny Miary), pokazy fizyczne w sali 210 (pod okiem pani Anny Paduch) i wiele innych. Wszystkich zapraszamy na kolejne Dni Otwarte: już 20 maja.