Strona Główna  »  Wydarzenia 2013/2014   »   Andrzejki 2013

Andrzejki 2013

W piątek 29 listopada do naszego gimnazjum zawitało mnóstwo cyganek i wróżbitów: to znak, że lekcje schodzą na plan dalszy, a w szkole zaczyna się wreszcie dziać coś naprawdę ważnego i niezwykłego – czas zabawy.
LEKCJE JEDNAK RZECZ ŚWIĘTA :(
Dzień rozpoczął się jak każdy inny. Wszyscy czekali jak na zbawienie na szóstą lekcję, na której miała zacząć się impreza. Klasy już podczas poprzednich „normalnych” lekcji przygotowały swoje sale. Rozmaite świeczki, kadzidełka, poduszki i gra świateł tworzyły cudowną atmosferę. Wreszcie po bardzo ważnych lekcjach nadszedł czas niezwykłości. Uczniowie mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji, gdy nabyli kupony (każdy po 20 gr). Pieniądze zebrane podczas andrzejek przekażemy na szczytny cel.
KLASY DRUGIE GÓRĄ
Atrakcji było bardzo dużo. W klasie Ia można było poznać swoją przyszłość zapisaną w kartach, a w klasie Ib zaspokoić pragnienie przerozmaitymi eliksirami. Klasy drugie przygotowały najlepiej swoje sale. Gdy przekraczało się próg ich klas, trafiało się w inny świat: pełen zagadek i tajemnic. W klasie IIa można było zakupić balony z helem, a efekty jego działania było słychać na całym korytarzu (dobrze, że w tym dniu była w szkole pani od chemii: Iwona Śmiałek, bo wreszcie zakupiony jeszcze na poprzednie imprezy hel, mógł być wreszcie użyty). W klasie IIb z kolei warto było dowiedzieć się prawdy o swoim imieniu. Na korytarzu wróżyła klasa 3b, która przygotowała balony z przepowiedniami oraz koło fortuny. W Parnasie nie zabrakło także przekąsek. Klasa IIIa sprzedawała pizzę, a klasa IIIb osobiście robioną watę cukrową oraz wielki bufet z ciasteczkami i naleśnikami. Każda z klas także przygotowała własnoręczne wypieki z wróżbami. W
IDZĘ: ZA ROK TEŻ BĘDĄ ANDRZEJKI
Przez całe dwie lekcje wszyscy chodzili między przystrojonymi klasami i wysłuchiwali czasami bardzo śmiesznych wróżb. Dzięki nim mogli poznać imię swojego przyszłego wybranka oraz dowiedzieć się, co spotka nas w przyszłości. Także nauczyciele uczestniczyli w przygotowanych zabawach. Drogi czytelniku, pozwól, że dla Ciebie zajrzę w moją szklaną kulę. Za rok _ także _ odbędą się Parnasowe andrzejki. Jednak _ nie będzie to zwykła impreza_ O nie ! Już nic nie widzę Żeby odkryć co się stanie, musimy poczekać do następnych andrzejek.

Martyna Gachowska