Strona Główna  »  Wydarzenia 2013/2014   »   Szkolne święto kina

Szkolne święto kina

We wrześniowy wieczór (17.09.2013.) spotkaliśmy się w kinie Nowe Horyzonty, by zobaczyć na specjalnym pokazie film Doroty Kędzierzawskiej „Jutro będzie lepiej”. W ten sposób zainaugurowaliśmy kolejny sezon Akademii Filmowej. Ponieważ prezentowany obraz nie należy do tak zwanego mainstreamu współczesnej kultury filmowej, mało kto orientował się w tematyce i stylistyce tego tytułu. Żywiołowe reakcje widowni udowodniły, że Dorota Kędzierzawska potrafi opowiadać w sposób zajmujący i przejmujący.

Oto kilka wybranych komentarzy parnasowych kinomaniaków:

Film pokazuje skrajne uczucia młodych ludzi. Przykładem może być postać Pietii, który najpierw rzuca swojego pluszowego misia na ziemię, a następnie go przytula. W podobny sposób postępują współtowarzysze chłopca względem siebie. Grają sobie na emocjach, w jednej chwili potrafią przejść z euforii do rozpaczy czy przygnębienia.
Dawid, 2b

Film w swoim wyrazie jest niezwykle prawdziwy. Pokazuje obraz dziecka, które pragnie dla siebie lepszego życia. Autorka używa naturalnych, przemawiających do odbiorcy środków, przez co wydaje się, że chłopcy zostali zabrani wprost z ulicy i że nie grają w filmie, ale po prostu są sobą.
Zuzanna, 2b

Bardzo podobało mi się w tym filmie to, że główny bohater nie jest wyidealizowany.
Dominik, 3a

Film dobrze ukazuje problem bezdomności wśród dzieci. Każdy powinien go zobaczyć chociażby po to, by uzmysłowić sobie, że trudności, z którymi zmagamy się na co dzień, tak naprawdę są niczym.
Mikołaj, 3a

Film „Jutro będzie lepiej” w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej to przede wszystkim poruszający obraz dzieci niczyich, Liapy, Pietii i Wasi. Emanująca z ekranu nadzieja â?? to moim zdaniem jego główna bohaterka. Chłopcy pragnęli lepszego życia, chcieli, aby jutro było lepiej, a ja mimowolnie podzielałam te uczucia.
Kaja, 1