Strona Główna  »  Wydarzenia 2012/2013   »   Śniadanie na trawie 2012

Śniadanie na trawie 2012

8 października 2012 roku, w poniedziałek, odbył się w naszej szkole plener fotograficzny dotyczący sławnego postmodernistycznego obrazu Claude Moneta pt. „Śniadanie na trawie”. Prezentacje przedstawiły wybrane grupy uczniów, reprezentujące różne klasy naszego gimnazjum.
Celem pokazu było zaprezentowanie uczniów autorskiej interpretacji malarskiego dzieła. Na zajęciach artystycznych przebrane grupy klasowe wyszły na trawnik i schody. Tutaj przedstawiły swoje ruchome obrazy, wykorzystując rekwizyty podobne do tych, jakie artysta umieścił na oryginalnym obrazie. W kwestii strojów obowiązywała całkowita dowolność: można było zobaczyć m.in. hipisów oraz obraną na czarno-biało grupę, która reprezentowała nowatorską interpretację obrazu Moneta w formie lustrzanego odbicia. Po prezentacji i wykonaniu pamiątkowych zdjęć przystąpiliśmy ochoczo do konsumpcji przyniesionego jedzenia.
Dzięki tej niezwykłej i interesującej lekcji każdy z nas miał okazję poczuć się jak uczestnik wydarzenia, które rozgrywa się na płótnie „Śniadanie na trawie”. Zarówno przygotowanie do pokazu, jak również odegrane scenki aktorskie wywarły na nas duże wrażenie i a pewno pozostaną na długo w pamięci.

Miriam Lang