Strona Główna  »  Wydarzenia 2011/2012   »   Człowiek z pasją – spotkanie z p. Karczmarkiem i p. Ewą Skibińską

Człowiek z pasją – spotkanie z p. Karczmarkiem i p. Ewą Skibińską

Naszą szkołę odwiedziła aktorka, pani Ewa Skibińska. Nie mogliśmy się doczekać tego spotkania. Wszyscy zastanawiali się, jaka jest naprawdę kobieta, która w „Ziemi obiecanej” Jana Klaty zagrała tak odważną rolę i to w taki fantastyczny sposób? Rzeczywistość przekroczyła nasze najśmielsze wyobrażenia. Do naszej szkoły przyszła rudowłosa kobieta w skórzanej kurtce i szpilkach. Pewnie weszła do sali i usiadła na krześle. No i zaczął się wywiad. Miałam szczęście, bo siedziałam w pierwszym rzędzie! Od razu wciągnęła nas jej opowieść. Mówiła o różnych rzeczach: o szkole aktorskiej, o ulubionych reżyserach, o grze w teatrze i na planie filmowym. Nie żałowała nam również historii ze swego dzieciństwa, kiedy to wkradała się potajemnie do teatru na próby spektakli dla dorosłych i oglądała je, leżąc pod fotelami na widowni. Myślę, że cechą pani Ewy Skibińskiej, która nas zachwyciła, była jej bezpośredniość. Mówiła szczerze, bez skrępowania, nie zawahała się nawet zakląć i namawiać nas do buntu Zastanawia mnie tylko, co na to nauczyciele? Myślę, że to spotkanie było wartościowe. Pozwoliło nam popatrzeć na teatr z perspektywy aktora. Sama jestem oczarowana sposobem bycia, grą aktorską i talentem do opowiadania aktorki. Nawet nie zauważyłam, kiedy minęła cała lekcja! Oby było więcej takich spotkań! Ewelina Zub