Strona Główna  »  Wydarzenia 2011/2012   »   Wycieczka integracyjna dla klas pierwszych – Rudawy Janowickie

Wycieczka integracyjna dla klas pierwszych – Rudawy Janowickie

Dnia 20.09.11r. klasa 1a i 1b integrowały się na wycieczce w górach: w Rudawach Janowickich. Na swojej drodze napotkaliśmy przelotne deszcze, wiatr i mgłę, ale mimo tych wszystkich przeciwności dobrze się bawiliśmy.
Autokar wyjechał spod szkoły o 8.00 rano. Po niecałych trzech godzinach dojechaliśmy na miejsce. Już na początku wszyscy zmęczyliśmy się wchodzeniem do schroniska i myśląc, że to już koniec, dowiedzieliśmy się, iż czekają na nas jeszcze do zdobycia dwie(!) góry. Po wejściu na każdą z nich mieliśmy po 15 min. odpoczynku. Kto chciał, mógł też wspiąć się na punkty widokowe, z których roztaczały się naprawdę piękne widoki. Widzieliśmy miasto, na którym osadzała się mgła i inne góry, które zdawały się być na wyciągnięcie ręki. Dzięki temu czuliśmy się, jakbyśmy byli nad chmurami i widzieli to wszystko z okien samolotu. Niestety, chwila relaksu nie mogła trwać długo, gdyż trzeba było ruszać dalej, a na dole czekała już następna grupa, która też chciała wejść na to magiczne, widokowe miejsce.
Po trzech godzinach spaceru wróciliśmy do schroniska. Wszyscy wymęczeni i ledwo żywi nie mogliśmy doczekać się ogniska oraz kiełbasek. Nauczyciele dali nam wszystko, czego potrzebowaliśmy, m.in. chleb, keczup, musztardę, a nawet ser. Dzięki temu mogliśmy zrobić tosty. Dostaliśmy także gorącą herbatę, która sprawiła, że od razu wszystkim zrobiło się ciepło.
Około 16.30 cali i zdrowi wróciliśmy do Wrocławia. Wycieczka była bardzo ciekawa i wszystkim się podobała. Zobaczyliśmy nowe miejsca i mogliśmy odpocząć od szkolnego rytmu i stresu. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli się „pointegrować” w przepięknym otoczeniu przyrody, poza szkolnymi murami.

Karolina Machalica,1b