Strona Główna  »  Wydarzenia 2010/2011   »   Spotkania z muzyką

Spotkania z muzyką

.06.2011 r. w ramach cyklu „Spotkania z muzyką” odbyła się wycieczka, w której uczestniczyło kilkunastu uczniów naszej szkoły.
Projekt ten organizowany jest przez Elektroniczne Zakłady Naukowe we Wrocławiu i ma na celu zapoznanie młodzieży w ciekawy sposób z muzyką poważną. Wyjazd stanowi VI część owego projektu. Wcześniejsze były to m.in.: Koncert Gracjana Szymczaka, uczestnika zeszłorocznego Konkursu Chopinowskiego, a także konkurs pt.”Przeboje muzyki poważnej”, w którym wzięło udział wielu uczniów „Parnasu”, a do finału dostali się: Aleksandra Stawecka, Julia Krause, Anna Postawka, Wojciech Ryman a Adrianna Hebisz zajęła III miejsce.
Pierwszym przystankiem w naszej podróży był największy na Śląsku zespół zamkowy -Książ. Zwiedziliśmy go zarówno w środku, poznając historie mieszkających w nim ludzi, jak i z zewnątrz, podziwiając ogrody z fontannami, rzeźbami i wspaniałymi tarasami.
Następnie udaliśmy się do Palmiarni, w której mogliśmy zobaczyć wielkie okazy agaw, a także inne egzotyczne rośliny.
Kolejne godziny spędziliśmy w Szczawnie-Zdroju, miejscowości uzdrowiskowej ściśle połączonej z Wałbrzychem. Charakteryzuje się ono piękną, XIX-wieczną zabudową. Znajduje się tu Zdrojownia, Park Zdrojowy oraz Dom Zdrojowy, w którym odbył się koncert.
Grały dla nas: Anna Przyjemska, profesor Akademii Muzycznej im. Karola Lipieńskiego we Wrocławiu i Katarzyna Baraniec, młoda skrzypaczka z wieloma sukcesami na koncie.
Duet skrzypce-fortepian wykonał „Symfonię hiszpańską d-moll op.21” Eduarda Lalo. Publiczność bardzo ciepło przyjmowała kolejne części utworu. Choć koncert trwał zaledwie pół godziny, zrobił na nas wielkie wrażenie.
Zmęczeni całodzienną wycieczką, udaliśmy się w drogę powrotną do Wrocławia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA