Strona Główna  »  Wydarzenia 2010/2011   »   zDolny Ślązak – do pięciu razy sztuka !

zDolny Ślązak – do pięciu razy sztuka !

30 marca 2011r. w Filharmonii Wrocławskiej przy ul. Piłsudskiego we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Laureatów konkursu „zDolny Ślązak”.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14.00. Na początku zaproszeni goście (m.in. wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Dolnośląski Kurator Oświaty, dyrektor DODN) zaszczycili uczestników przemowami. Następnie rozpoczęła się najbardziej oczekiwana część imprezy- nagradzanie laureatów. Każdy laureat otrzymał medale (tyle, ile zdobył tytułów) oraz zaświadczenie potwierdzające zdobycie tytułu. Nagrody wręczali wicemarszałek oraz kurator oświaty. Jako pierwszych nagrodzono zwycięzców konkursu dla szkół podstawowych: „zDolny Ślązaczek”. Potem przyszedł czas na laureatów „zDolnego Ślązaka” z różnych przedmiotów. Szczególnie wyróżniono naszego ucznia Rafała Kaletę – pięciokrotnego laureata!!!. Oprócz medali otrzymał dodatkowo dwie statuetki oraz nagrodę specjalną: kalkulator. Dalej nagrodzono pozostałych wielokrotnych laureatów, potem dwukrotnych, a wreszcie laureatów i zwycięzców finałów z poszczególnych przedmiotów (języka polskiego, historii, matematyki, fizyki, biologii, chemii i geografii). Łącznie nagrodzono 173 uczniów dolnośląskich szkół. Po zakończeniu gali (ok. 16.00) wszystkich zaproszono na poczęstunek. Galę dodatkowo uświetnił występ chóru. Cieszymy się z Rafałem z jego sukcesu i gratulujemy naszemu pięciokrotnemu laureatowi, że w tym prestiżowym konkursie tak godnie reprezentował naszą szkołę. Zaprawdę można śmiało rzec, że Parnas to prawdziwa kuźnia naukowych talentów.