Strona Główna  »  Wydarzenia 2010/2011   »   Ogólnopolski Konkurs Językowy „Słowo daję”

Ogólnopolski Konkurs Językowy „Słowo daję”

Stowarzyszenie Ojczyzny Polszczyzny od pięciu lat organizuje ogólnopolski konkurs językowy „Słowo daję” dla uczniów szkół podstawowych. 13 stycznia 2011 w Parnasie odbył się Mały Finał tego konkursu, czyli zmagania uczniów szkół Dolnego Śląska. Miałam zaszczyt być organizatorką konkursowych zmagań. Serdecznie dziękuję uczniom klas drugich naszego Gimnazjum za pomoc. Adrianna Wachowska i Teodor Malinowski pięknie poprowadzili konkursu. Żeby wszystko przebiegało zgodnie z planem i bez potknięć dbały: Natalia Zasławska, Ewelina Kowaluk-Łukasiewicz, Justyna Surma oraz Ola Różniak – spisałyście się na medal. 

Gdy jury obradowało, odbył się koncert prawie świąteczny. Zaśpiewały i zagrali: Maja Lasota i Patrycja Hen, Ada Wachowska, Marysia Ławrynowicz, Natalia Zasławska i Masza Filemonowicz, Mikołaj Arciszewski i Igor Jurkiewicz, Ada Hebisz, Piotr Olczyk oraz Jacek Maćkowski. Bardzo dziękuję wszystkim śpiewającym i grającym gwiazdom. To wielka przyjemność słuchać was i z wami współpracować.

Na koniec pragnę również wyrazić wdzięczność pani Iwonie Gordziewicz za artystyczny rzut okiem, panu Piotrowi Grzywnie za wsparcie techniczne, pierwszakom za twórczy bałagan i porządki, a paniom dyrektorkom za szczodrość i wyrozumiałość. W tak doborowym towarzystwie można zrobić wszystko, słowo daję.

Dorota Sz. Aleksandrowicz