Strona Główna  »  Wydarzenia 2010/2011   »   Wigilia Wielu Narodów

Wigilia Wielu Narodów

W piątek, 10 grudnia odbyła się tradycyjna już Wigilia Wielu Narodów. W pięknym budynku Starej Giełdy gości witał rotarianin, Wojciech Pyzik. W uroczej scenerii, wśród dostojnych gości młodzież rotariańska wniosła światło z kościoła garnizonowego, od którego świece odpalili dostojnicy kościelni: ks. Kardynał Henryk Gulbinowicz, ks. bp. Ryszard Bogusz (kościół ewangelicko – augsburski), ks. bp. Włodzimierz Juszczak (kościół grekokatolicki) oraz przedstawiciel parafii prawosławnej – ks. Eugeniusz Cybulski, którzy następnie złożyli obecnym życzenia. Kardynał Gulbinowicz powiedział, że to spotkanie tutaj, jest piękna kontynuacją Dzielnicy Wzajemnego Szacunku, z której Wrocław powinien być dumny. W spotkaniu brali udział także przedstawiciele mniejszości narodowych, Bułgarzy i Romowie. Nasza szkoła od lat współpracuje z Rotary Club. Pani Małgorzata Sygit, polonistka z „Olimpu” uczy obcokrajowców języka polskiego. Młodzi ludzie pochodzą z różnych zakątków Świata, m.in. z Brazylii, Ameryki, Japonii, Meksyku. Możecie ich spotkać na naszych szkolnych korytarzach w poniedziałki i wtorki. Uczą się polskiego od połowy września, a o ich pilności niech świadczy sposób, w jaki odśpiewali kolędę ” Wśród nocnej ciszy” – patrz video.