Strona Główna  »  Dla ucznia  »  Gazetka szkolna – AGRAFKA

Gazetka szkolna – AGRAFKA

Agrafka – styczeń 2018

Agrafka – listopad 2017

Pierwszy numer AGRAFKI w roku szkolnym 2017/2018:  AGRAFKA wrzesień/październik 2017

 Agrafka – kwiecień 2017

Agrafka – luty/marzec 2017

Agrafka – styczeń 2017

Agrafka – grudzień 2016

Agrafka – wrzesień/październik 2016

Agrafka – maj 2016

Agrafka – marzec/kwiecień 2016r
Agrafka – luty 2016r
Agrafka – styczeń 2016r


Internetowe wydania Agrafki są dostępne na dwóch platformach:

                              NOWY ROK, NOWE REDAKCYJNE PORZĄDKI‍
W nowym roku szkolnym na nowo musieliśmy zorganizować pracę naszej szkolnej redakcji gazety „Agrafka”. Opuścili nas nasi absolwenci: naczelny Grzegorz Joniak oraz stali redaktorzy, m.in. Kuba Lipski, Michał Nowak czy Wera Krawczyk i Ola Balasińska. Wierzymy, ze tak jak poprzedni Agrafkowicze (m.in. Aga Popko. Ola Chlabicz i inni) nadal będą z nami współpracować i jeszcze nie raz przeczytamy ich teksty. A tymczasem śpieszymy wam donieść o nowym składzie zespołu redakcyjnego w roku szkolnym 2015-2016. Funkcję naczelnej sprawować będzie Kaja Folga. Jej zastępcą i jednocześnie redaktorem technicznym jest Konrad Rapacz. Fotoedytorem i jednocześnie fotografem gazety została Martyna Gachowska. Wśród stałych redaktorów są m.in.: Paulina Marcinkowska, Martyna Fidor, Maja Balasińska, Jagoda Marszałek-Kuźniar, Kacper Kowalski, Kuba Piotrowicz, Mikołaj Górka, Weronika Kwaśnica, Marcelina Kozdra. Do redakcji dołączyli też młodzi redaktorzy rekrutujący się z nowo powstałej w naszej szkole klasy medialnej, wśród nich m.in. Michalina Święcka, Amelia Rapacz , a z klasy 1a: Bartosz Szachniewicz.

album 126Nazywam się Kaja, mam 15 lat i jestem uczennicą klasy 3b. W „Agrafce” zajmuję odpowiedzialne stanowisko redaktora naczelnego. Taak, to ja siedzę przy laptopie po nocach, aby powitać Was na pierwszej stronie wstępniaka i zachęcić do czytania dalszych stron. Oprócz tego sprawuję pieczę nad Kulturalnikiem (poświęconemu szeroko pojętej kulturze), choć nie zawsze do niego piszę. Najlepiej czuję się w felietonach i reportażach. Lubię pisać o rzeczach głośnych i aktualnych, jednak unikam „oczywistego” spojrzenia na sprawę. Zawsze staram się znaleźć „inną stronę medalu”. Mimo wrażenia osoby doświadczonej, to mój pierwszy poważny rok w „Agrafce”. Prywatnie pożeram tony książek (każdego gatunku literackiego), buszuję po blogach kulinarnych i uprawiam biegi długodystansowe.

album 131Nazywam się Konrad Rapacz i jestem uczniem klasy 3a, a w szkole pełnię funkcję wiceprzewodniczącego. Aktywnie działam też w szkolnym wolontariacie. Do zespołu redakcyjnego Agrafki należę od 2 lat. To ja jestem odpowiedzialny za layout i kompozycję, za całokształt gazetki, jej skład. I mimo pozorów jest to bardzo czasochłonna praca. Moim hobby jest muzyka (gra na instrumentach) oraz sport (gram w siatkówkę).

 

album 109Nazywam się Martyna, i jestem uczennicą klasy 3a. Mimo że uczęszczam do klasy o profilu matematyczno-informatycznym, trzeci rok odkrywam w sobie duszę humanisty, pisząc do Agrafki i pełniąc w tym roku rolę fotografa. Zdarza mi napisać co prawda krótkie, ale jakże „fascynujące” teksty.:) Jako najstarszy dziennikarz „Agrafki” pamiętam jeszcze dzieje redakcyjnego zespołu „pod panowaniem” aż dwóch poprzednich redaktorów naczelnych: Karoliny Machalicy i Grzegorza Joniaka. Oprócz tego jestem przewodniczącą wolontariatu szkolnego.
Nazywam się Paulina Marcinkowska. Jestem w Agrafce już trzeci rok- jako jeden z „redakcyjnych mamutów”, pamiętających jeszcze poprzedni skład gazetki. Dwa razy byłam na Forum Pismaków, odbierając dla Agrafki tytuły najlepszej gazety gimnazjalnej w Polsce! Mam 15 lat- no prawie, co jest mi stale wytykane .Do gazetki głównie piszę artykuły, ale często wspomagam fotografa duchowo lub swą obecnością. Piszę o wszystkim, co tylko się nawinie, ale co jest tego warte.
Mam na imię Martyna, obecnie w 3a Jestem osobą raczej zamkniętą w sobie i cichą,
Lubię spokój i przebywanie z dala od cywilizacji. Posiadam wiele zainteresowań, należą do nich m.in. jazda konna, muzyka i czytanie książek. Pasjonuję się również Japonią. W „Agrafce” zajmują mnie głównie tematy w dziale Kulturalnik, choć nie tylko…

album 142Nazywam się Maja Balasińska. Jestem mamutem redakcyjnym, pamiętającym poprzednie składy naszej gazetki. W redakcji „Agrafki” nie mam stałych zadań, ale na ogół piszę artykuły społeczne, szkolne. W tym roku będę zajmowała się sprawami szkoły, samorządu i będę niejako pośrednikiem między uczniami (czytelnikami Agrafki), a naszymi uczniowskimi szkolnymi władzami.
Mam na imię  Jagoda. Chodzę do klasy 3a. Jestem osobą dość nieśmiałą. W Agrafce jestem od początku mojej przygody w Parnasie czyli od pierwszej klasy. Pisanie sprawia mi wielką przyjemność, choć nie lubię, gdy ktoś narzuca mi temat pracy. Z drugiej strony sama go często nie potrafię wymyślić… W tym roku będę się zajmowała sprawozdaniami o tym, co się dzieje w wolontariacie. Jednak na pewno napiszę też wiele innych ciekawych tekstów na różne tematy.
Nazywam się Weronika Kwaśnica i uczęszczam do klasy 3a. Na stałe współpracuję z Agrafką drugi rok z rzędu. W tym roku będę pisać (postaram się w każdym numerze) mam nadzieję ciekawe i fajne, teksty.
Hej, tu Marcelina Kozdra z Klasy 3a. W tym roku dołączyłam do Agrafki. Będę zajmowała się pisaniem głownie tekstów poświęconych klasom trzecim: wszak ostatni rok w gimnazjum to wręcz kopalnia ciekawych tematów.
album 144Witajcie drodzy smakosze! Z tej strony założyciel i prowadzący agrafkowego kącika kulinarnego. Nazywam się Mikołaj, a w Agrafce na stałe jestem od początku roku szkolnego 2015/2016. Jak już wspomniałem w naszej wspaniałej gazetce szkolnej założyłem nowy kącik zajmujący się przede wszystkim zdrowym odżywianiem, praktycznymi poradami i ciekawymi przepisami. W każdym wydaniu gazetki znajdziecie nowe, sprawdzone patenty na pyszne, proste i zdrowe potrawy. Bo gotować każdy może!

album 108Hej! Nazywam się Kuba Piotrowicz. Piszę w AGRAFCE już drugi rok. Chętnie zajmuję się Kulturalnikiem, ale od czasu do czasu lubię napisać coś innego, np.: artykuły związane z życiem szkoły. Interesuję się astronomią, filozofią, futuryzmem, książkami oraz polityką. AGRAFKA jest super!
Nazywam się Michalina Święcka. Jestem w pierwszej klasie profilowanej: medialnej. Moja rola w gazetce szkolnej jest prosta. Piszę artykuły na rożne tematy: różne okazje, różne wydarzenia. Interesuję się historią sztuki, plastyką oraz rysunkiem.

Cześć. Jestem Bartek Szachniewicz i w tym roku będę uczestniczył w powstawaniu Agrafki.Lubię komiksy, ciastka, książki i suchary. W Agrafce będę się zajmował wieloma tematami. Nawet tymi najdziwniejszymi.

 

 agrafka1Jeśli otworzyliście tę stronę, to jesteście w świecie pismaków Prywatnego Gimnazjum Językowego PARNAS. To niewielka grupa wielkich zapaleńców, którzy próbują opisywać nie tylko szkolną rzeczywistość. Czuwa nad nami (i wykonuje najcięższe prace: czytaj do nocy robi skład) nasz redaktor naczelny: Grzegorz Joniak. W korekcie i składzie wspiera go opiekunka naszej redakcji: pani Joanna Zimnowoda. Funkcję zastępcy redaktora pełni Jakub Lipski. Ponadto najstarszy trzon redakcji (oczywiście poza stale piszącymi dla nas wspaniałymi !!! absolwentami) tworzą jeszcze Michał Nowak i Ola Balasińska (oboje współpracujący na ogół z działem kulturalnym). Do stałych redaktorów naszej szkolnej gazety „Agrafka” należą też: Martyna Gachowska (specjalistka od zdjęć), Paulina Marcinkowska , Jagoda Marszałek-Kuźniar i Maja Balasińska (wszystkie piszą bądź relacje ze szkolnych wyjazdów , imprez, bądź artykuły problemowe), Konrad Rapacz (spec od grafiki). Do zespołu dołączyli w tym roku m.in. Kuba Piotrowicz, Ania Czachorowska, Krzysiek Olejniczak i Antek Podgórski. Cała ekipa dba o to, by co miesiąc spotkać się ze swoimi wiernymi czytelnikami: albo podczas tradycyjnej (papierowej) lektury „Agrafki”, albo lektury w sieci. Gazetę możecie poczytać w internecie: na portalach MAM MEDIA oraz JUNIOR MEDIA. W 2014 roku nasza gazeta w prestiżowym ogólnopolskim konkursie mediów szkolnych „FORUM PISMAKÓW” zdobyła tytuł najlepszej gazety gimnazjalnej w Polsce !!! i może się posługiwać zaszczytnym tytułem: MISTRZ FORUM PISMAKÓW.


joniakGrzegorz Joniak– redaktor naczelny „Agrafki”. Dola redaktora naczelnego jest CIĘŻKA! To godziny spędzone na poganianiu ludzi, by zdążyli z przesłaniem tekstów, potem żmudna korekta (dobrze, że we współpracy z opiekunem redakcji), a potem jeszcze ślęczenie do późnych godzin nocnych nad składem numeru. Ale nie ma co narzekać. Oprócz tego, że sporo swego czasu poświęcam sprawom związanym z gazetą, nie zapominam o sowich pozostałych pasjach: szachach i piłce nożnej.

lipskiMelduje się Kuba Lipski. W listopadzie tego roku kończę 16. rok mojej ziemskiej podróży. Od 3 lat piszę do szkolnej gazetki „Agrafka”. Jestem leniwy i brak mi motywacji, ale gdy za coś się wezmę (np. artykuł do gazetki), to trudno mnie oderwać od pracy. W szkolnej redakcji często odpowiadam za felietony wstępne, choć nie pogardzę żadnym ciekawym tematem.

"Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek." - Albert Einstein

Napisz do nas