Strona Główna  »  Wydarzenia 2011/2012   »   Gala Laureatów Dolnośląskich Konkursów zDolny Ślązak Gimnazjalista – 30 marca 2012

Gala Laureatów Dolnośląskich Konkursów zDolny Ślązak Gimnazjalista – 30 marca 2012

W piątek, 30 marca odbyła się kolejna uroczysta gala Laureatów Dolnośląskich Konkursów zDolny Ślązak Gimnazjalista i zDolny Ślązaczek. Uroczystość zaszczycilim.in.: pani Danuta Leśniewska -Dolnośląski Wicekurator Oświaty, pan Radosław Małoń – wicemarszałek województwa dolnośląskiego oraz pani Małgorzata Bacia – dyrektor DODN. W tym roku uczniowie naszej szkoły wystąpili w podwójnej roli: laureatów i prowadzących. Oskar Batorski, uczeń klasy III a odebrał tytuł dwukrotnego laureata. Dla niego historia i język polski nie maja żadnych tajemnic. Wśród wyróżnionych znalazła się także Ada Wachowska z klasy IIIa, która zdobyła tytuł laureata Konkursu Polonistycznego Zdolny Ślązak Gimnazjalista. Cała imprezę poprowadzili: Ewelina Kowaluk -Łukasiewicz oraz Wojciech Domarecki. Galę uświetnili: Karolina Machalica z klasy Ib – śpiew, Carlo Manfredini z klasy Ib – koncert skrzypcowy, Jędrzej Heczko z klasy Ib – koncert na trąbkę oraz Maria Ławrynowicz z klasy IIIb – śpiew. Nad sprawnym przebiegiem „dekorowania” medalami i wręczania dyplomów czuwała Iga Szczepanik oraz Teodor Malinowski. Warto zauważyć, że dotychczasowy rekord naszego ucznia, właściwie absolwenta, Rafała Kalety nie został pobity. W tym roku dwie osoby zdobyły tytuł wielokrotnego laureata z czterech przedmiotów. Przypomnę, że Rafał w ubiegłym roku zdobył tytuł laureata z 5 przedmiotów: język polski, historia, matematyka, fizyka, geografia. Zatem wszystko przed nami! MARYSIA HARCEJ